Wspomnienie Lek. Klaudiusza Pobłockiego (1973–2022) 21.06.2022

Klaudiusz Pobłocki urodził się 28 grudnia 1973 w Gdańsku. Studia ukończył na wydziale lekarskim Akademii Medycznej w Gdańsku w 1999 roku. Po szkoleniu specjalizacyjnym został zatrudniony w Katedrze i Klinice Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu GUM. Początkowo interesował się spondyloortopedią i traumatologią jednak z czasem skupił się na chirurgii ręki, gdzie pracował od 2010 roku. Był jednym z pionierów rozwoju artroskopii nadgarstka w Klinice, wprowadził wiele modyfikacji w stosowanych technikach operacyjnych. Bardzo dużo czasu poświęcał na rozwój z zakresu chirurgii ręki, był uczestnikiem wielu szkoleń w Polsce i Europie. Należał do Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Chirurgii Ręki. W pracy był zawsze pogodny, uśmiechnięty emanowała od niego pozytywna energia. Fascynowała go turystyka i narciarstwo. Był znawcą kultury i kuchni włoskiej. Na Klaudiuszu można było zawsze polegać. Żegnamy kolegę, przyjaciela i nauczyciela. 

Autorem wspomnienia jest Dr n. med. Filip Dąbrowski

Kondolencje
Gość napisał(a):
Serdeczne wyrazy współczucia Pani Klaudio
Gość napisał(a):
Niech Jego obraz żyje w pamięci tych, którym był drogi… Byłeś tą osobą, do ktorej pierwszej dzwoniłam w rozpaczy z uszkodzonym kolanem - wsparcie - bezcenne. Do widzenia. J.
Gość napisał(a):
Klaudiusz, dziękuje Tobie za wszystkie chwile i te w Klinice i te na nartach i za wszystkie inne. Będzie nam brakować Twojego uśmiechu i błyskotliwego dowcipu, pacjentom będzie brakować Twojego profesjonalizmu. Do widzenia.
Dodaj wiadomość (jako Gość)