II Otwockie Sympozjum Rekonstrukcji Kończyn 22.06.2018

II Otwockie Sympozjum Rekonstrukcji Kończyn

Data: 22 czerwca 2018 roku

Miejsce: SPSK im. Prof. Adama Grucy w Otwocku
Aula im. Prof. Stefana Malawskiego /parter/

Szanowni Państwo,
Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy,

jest nam niezwykle miło zaprosić Państwa na II Otwockie Sympozjum nt. Rekonstrukcji Kończyn, które odbędzie się w dniu 22.06.2018 roku.

Zorganizowane przez nasz ośrodek w 2015 r. pierwsze spotkanie z udziałem naszych kolegów i przyjaciół z Turcji dotyczyło tematyki, która obejmowała różne techniki operacyjne stosowane w wydłużaniu i rekonstrukcji kończyn oraz metody oceny klinicznej i radiologicznej deformacji, a także planowania ich korekcji. Tym razem celem naszego sympozjum będzie popularyzacja wiedzy i wymiana doświadczeń w bardziej szczegółowym obszarze dotyczącym wrodzonych i nabytych zniekształceń kończyn u dzieci i młodzieży.

Chcielibyśmy, aby nasze spotkanie miało charakter edukacyjny i naukowy, a tematyka wystąpień miała na celu poszerzenie wiedzy o leczeniu wrodzonych wad ubytkowych oraz korekcji nabytych deformacji rosnącego szkieletu, zarówno tych związanych ze schorzeniami samej tkanki kostnej, jak i będącymi następstwami urazów czy zapaleń. Zaplanowano również warsztaty praktyczne związane z technikami wydłużania z użyciem stabilizacji wewnętrznej i zewnętrznej.

Mamy nadzieję, że sympozjum o takiej tematyce wzbudzi zainteresowanie w naszym środowisku.

Zapraszamy wszystkich serdecznie!

Dr n. med. Szymon Pietrzak
Prof. dr hab. n. med. Jarosław Czubak

Więcej informacji i rejestracja na stronie:
http://www.medisfera.pl/szkolenia.html