Szanowni Państwo, w dniu 10.07.2018 roku podjęto uchwałę o powołaniu Biura Towarzystwa oraz ustalono zasady organizacji najważniejszych imprez Towarzystwa, w tym Dni Ortopedycznych oraz Zjazdów Naukowych. Zapraszamy do zapoznania się z zasadami wyboru ośrodka organizującego Zjazdy Naukowe i Dni Ortopedyczne.
ZASADY WYBORU OŚRODKA ORGANIZUJĄCEGO ZJAZDY i DNI ORTOPEDYCZNE
– uchwała z dnia 10.07.2018 roku
- Niniejsza regulacja zwana dalej „Zasadami” wydana została na podstawie § 27 Statutu towarzystwa w celu szczegółowego określenia zasad dokonywania przez Zarząd Główny wyboru ośrodka organizującego Dni Ortopedyczne i Zjazdy Krajowe (zwane dalej „Zjazdami”).
- Organizacja Zjazdów i Dni Ortopedycznych jest powierzana przez Zarząd Główny ośrodkom, które zgłosiły chęć ich organizacji w terminie, o którym mowa jest w pkt. 3. Każdego roku wybierany jest ośrodek na organizację Zjazdu, który odbyć się ma za co najmniej 4 lata.
- Ośrodek, który zainteresowany jest organizacją Zjazdu, powinien przesłać taką informację na adres mailowy Biura Zarządu z krótkim opisem planowanego przedsięwzięcia ze wskazaniem potencjalnego miejsca organizacji i wstępnego zarysu programu.
- Zarząd Główny na pierwszym posiedzeniu zarządu, przypadającym po upływie terminu, o którym mowa jest w pkt. 3 powyżej, dokonuje wyboru ośrodka spośród ośrodków, które zgłosiły zainteresowanie organizacją Zjazdu.
- Wybór odbywa się w drodze głosowania podczas zebrania Zarządu Głównego. Jeżeli liczba głosów przypadająca na dwie lub więcej ośrodków jest równa, decydujący jest głos Prezesa Zarządu.
- Dany ośrodek może organizować Zjazd nie częściej niż raz na 3 lata.
- Po wyborze ośrodka, któremu powierzona zostanie organizacji Zjazdu lub Dni Ortopedycznych Zarząd Główny powołuje Komitet Organizacyjny, w skład którego wchodzi osoba reprezentująca ośrodek organizujący Zjazd, osoba z Biura Zarządu oraz przedstawiciel firmy odpowiedzialnej za organizację Zjazdu lub Dni. Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego jest wybrany przedstawiciel ośrodka organizującego Zjazd lub Dni.
- Komitet organizacyjny odpowiedzialny jest za prawidłową organizację Zjazdu lub Dni. Zobowiązany jest również do bieżącego informowania Zarządu Głównego o stanie realizacji prac związanych z organizacją wydarzenia.
- Członkowie Komitetu Organizacyjnego mogą, o ile Zarząd Główny podejmie taką decyzję, otrzymać wynagrodzenie za udział w pracach Komitetu Organizacyjnego w wysokości określonej w decyzji Zarządu Głównego.
- Wyboru firmy organizującej Zjazd lub Dni ortopedyczne dokonuje ośrodek organizujący wydarzenie i przedstawia swoją propozycję na najbliższym zebraniu ZG.
- Wybrany ośrodek organizujący Zjazd lub Dni ortopedyczne w ciągu 4 miesięcy przedstawia propozycje firmy organizującej zjazd Zarządowi Głównemu PTOiTr.
- Wybrana firma zobowiązana będzie do podpisania umowy z PTOiTr według określonego wzoru, opracowanego przez Biuro Towarzystwa oraz organizacji Zjazdu lub Dni zgodnie z wyznaczonymi przez Zarząd Główny kryteriami. Każde odstępstwo od podanych kryteriów lub przyjętego wzoru umowy wymaga zgody Zarządu Głównego wyrażonej na piśmie lub w formie mailowej.
- Ośrodek organizujący Zjazd lub Dni zobowiązany jest w terminie 21 dni od zakończeniu Zjazdu przedstawić Zarządowi Głównemu raport z jego organizacji, zawierający w szczególności informacje finansowe dotyczące faktycznie poniesionych kosztów oraz wszystkich pozyskanych przychodów.
- W przypadku jeżeli w wyniku organizacji Zjazdu wypracowany został zysk, wówczas z kwoty przeznaczonej dla Towarzystwa 10% przekazywana jest na konto bankowe ośrodka organizującego Zjazd lub Dni, a 90% przekazywana jest na konto PTOiTr.