Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystej konferencji z okazji 150-lecia urodzin Profesora Konrada Biesalskeigo, która odbyła się w dniach 3-5 października 2018 r. w Ostródzie.

W dniach 3-5 października 2018 r. w Ostródzie odbyła się konferencja z okazji 150-lecia urodzin Profesora Konrada Biesalskiego, wybitnego ortopedy-pediatry, twórcy nowoczesnego systemu opieki nad osobami fizycznie niepełnosprawnymi.

Konrad Biesalski urodził się w Ostródzie 14 listopada 1868 roku w ówczesnych Prusach Wschodnich. Dlatego to właśnie ona stała się miejscem uroczystego spotkania gości z Niemiec i z Polski. Na konferencji swoją obecnością zaszczycili nas m.in.: prof. Werner Siebert – Prezydent DGOOC, Werner Ukas – dyrektor Kuratorium Fundacji Oskar–Helene–Heim w Berlinie, prof. Marek Synder – Prezes PTOiTr, prof. Leszek Romanowski – Prezes Elekt PTOiTr, a także przedstawiciele rodziny jubilata.

W trakcie konferencji odbyła się premiera polsko-niemieckiej biografii profesora Konrada Biesalskiego, wydanej pod patronem Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego oraz spotkanie z autorami: prof. Andrzejem Nowakowskim oraz drem Michaelem von Grabowskim. Uroczystości zwieńczyło odsłonięcie tablicy upamiętniającej prof. Konrada Biesalskiego.