Szanowni Państwo,

w imieniu Ogólnopolskiego Studenckiego Towarzystwa Ortopedycznego, SKN Ortopedii, Traumatologii i Onkologii Ruchu, a także Katedry i Kliniki Ortopedii, Traumatologii i Onkologii Narządu Ruchu Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego mamy zaszczyt zaprosić na konferencję ortopedyczną „Co w stawie trzeszczy? O onkologii narządu ruchu od podstaw”, która odbędzie się między 8 a 10 kwietnia 2022 r. w Szczecinie. 

Podczas dwóch pierwszych dni wydarzenia (piątek oraz sobota) zaproszeni eksperci oraz członkowie Ogólnopolskiego Studenckiego Towarzystwa Ortopedycznego zaprezentują wykłady poświęcone onkologii narządu ruchu. Na zakończenie konferencji zaplanowano z kolei zajęcia praktyczne – m.in. warsztaty z USG stawów oraz badania ortopedycznego.

Wydarzenie adresowane jest do młodych lekarzy – stażystów, rezydentów – oraz studentów. To idealna okazja, aby poznać podstawy onkologii ortopedycznej, a jednocześnie niepowtarzalna szansa na wymianę doświadczeń z uznanymi ekspertami z Polski. 

Podczas wydarzenia zostaną przedstawione najistotniejsze zagadnienia dotyczące diagnozowania oraz leczenia pacjentów z nowotworami kości – zarówno łagodnymi, jak i złośliwymi. Wierzymy, że rozpowszechnianie wiedzy z zakresu ortopedii onkologicznej wśród młodych lekarzy przełoży się w przyszłości na poprawę jakości opieki nad chorymi. 

Konferencja „Co w stawie trzeszczy?” ma już swoją tradycję – odbywa się co roku w innym mieście na terenie kraju. Podczas każdego wydarzenia poruszana zostaje zróżnicowana tematyka związana z ortopedią i traumatologią narządu ruchu. 

Za nami już 4 edycje – zachęcamy do zapoznania się z relacjami z poprzednich lat!

[Przejdź do relacji]

Wszelkie informacje i aktualności dotyczące wydarzenia będą publikowane na bieżąco na stronie dostępnej pod linkiem podanym poniżej.

[Przejdź do strony]

Oficjalna strona wydarzenia oraz link do zapisów

[Oficjalna strona]

Serdecznie zapraszamy do Szczecina między 8 a 10 kwietnia 2022 r.


Prof. dr hab. n. med. Andrzej Bohatyrewicz

Lek. Dawid Ciechanowicz