XXIII Akademia Chirurgii Ręki – moduł III: „Bark, bliższe ramię” 10.03.2024

Zapraszamy na XXIII Akademię Chirurgii Ręki i moduł III: „Bark, bliższe ramię”, który odbędzie się w dniach 10-11 marca 2024 r. w Gdańsku.

Akademia Chirurgii Ręki to cykl czterech spotkań, które tworzą spójną całość. Szkolenie podzielone jest według następujących po sobie bloków tematycznych. Pierwsze spotkanie dotyczy ogólnej specyfiki chirurgii kończyny górnej, drugie koncentruje się na ręce i nadgarstku, trzecie i czwarte – na przedramieniu i łokciu oraz ramieniu i barku. Po odbyciu całego szkolenia (niekoniecznie w jednym roku i w takiej kolejności) każdy z uczestników otrzymuje dyplom ukończenia Akademii Chirurgii Ręki.

W ramach Akademii Chirurgii Ręki przedstawiamy aktualny stan wiedzy (dostosowany do polskich realiów) na temat najważniejszych zagadnień z zakresu leczenia operacyjnego i nieoperacyjnego uszkodzeń całej kończyny górnej (od palców do okolicy barku). Priorytetem jest praktyczne omówienie i zaprezentowanie typowych chorób i uszkodzeń z zakresu chirurgii ręki.

Skupiamy się również na nowoczesnych technikach operacyjnych, np. procedurach małoinwazyjnych, m.in. technice artroskopii barku, łokcia i nadgarstka, które pozwalają na wykonanie wielu rekonstrukcji uszkodzonych tkanek bez konieczności otwarcia stawów.

Serdecznie zapraszamy do Gdańska!

Więcej informacji na stronie: https://achr.congressus.pl/xxiii-achr-gdansk-2024/