XXIII Akademia Chirurgii Ręki – moduł II: „Choroby i urazy ręki i nadgarstka” 10.12.2023

Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy!

Zapraszam na XXIII Akademię Chirurgii Ręki i moduł II: „Choroby i urazy ręki i nadgarstka”, który odbędzie się w dniach 10-11 grudnia 2023 r. w Cieszynie.

Akademia Chirurgii Ręki to cykl czterech spotkań, które tworzą spójną całość. Szkolenie podzielone jest według następujących po sobie bloków tematycznych. Pierwsze spotkanie dotyczy ogólnej specyfiki chirurgii kończyny górnej, drugie koncentruje się na ręce i nadgarstku, trzecie i czwarte – na przedramieniu i łokciu oraz ramieniu i barku. Po odbyciu całego szkolenia (niekoniecznie w jednym roku i w takiej kolejności) każdy z uczestników otrzymuje dyplom ukończenia Akademii Chirurgii Ręki.

W ramach Akademii Chirurgii Ręki przedstawiamy aktualny stan wiedzy (dostosowany do polskich realiów) na temat najważniejszych zagadnień z zakresu leczenia operacyjnego i nieoperacyjnego uszkodzeń całej kończyny górnej (od palców do okolicy barku). Priorytetem jest praktyczne omówienie i zaprezentowanie typowych chorób i uszkodzeń z zakresu chirurgii ręki.

Skupiamy się również na nowoczesnych technikach operacyjnych, np. procedurach małoinwazyjnych, m.in. technice artroskopii barku, łokcia i nadgarstka, które pozwalają na wykonanie wielu rekonstrukcji uszkodzonych tkanek bez konieczności otwarcia stawów.

Serdecznie zapraszam do Cieszyna!

Więcej informacji na stronie: https://achr.congressus.pl/xxi-akademia-chirurgii-reki/

Z poważaniem

dr hab. med. Tomasz Mazurek, prof. GUMed