Podstawy ultrasonografii biodra dziecięcego techniką prof. Grafa 02.09.2022

Szanowni Państwo,

między 2 a 3 września 2022 r. zapraszamy na kolejną edycję wyjątkowego kursu na poziomie podstawowym pod patronatem profesora Grafa. To jedyne takie szkolenie organizowane w Polsce! 

Kurs poprowadzą doświadczeni i certyfikowani przez twórcę metody wykładowcy: 

  • prof. dr hab. n. med. Marek Synder z Kliniki Ortopedii i Ortopedii Dziecięcej UM w Łodzi, 
  • dr n. med. Piotr Michniowski, specjalista w zakresie ultrasonografii biodra dziecięcego, na co dzień współpracujący z Kliniką Ortopedii UM w Gdańsku,
  • dr n. med. Błażej Pruszczyński, adiunkt Kliniki Ortopedii i Ortopedii Dziecięcej UM w Łodzi.

Kurs odbędzie się w Centrum Kliniczno-Dydaktycznym (ul. Pomorska 251, 92-213 Łódź).


PROGRAM KURSU

REJESTRACJA


Technika ultrasonografii dziecięcego stawu biodrowego opracowana przez profesora Reinharda Grafa jest obecnie najczęściej stosowaną metodą pozwalającą na wczesne wykrywanie oraz monitorowanie leczenia rozwojowej dysplazji stawu biodrowego. Uczestnicząc w wielu kursach prowadzonych przez profesora na całym świecie i wykonując badania USG według jego wskazówek, przekonaliśmy się, jak łatwym i powtarzalnym sposobem jest ocena stawu biodrowego przy pomocy ultrasonografu. Warunek skuteczności to standaryzacja wykonywania badania i regularne podnoszenie kwalifikacji. Niestety często spotykanym problemem w praktyce klinicznej jest styczność z wynikami badań, które nie spełniają podstawowych standardów, co niesie poważne konsekwencje zdrowotne dla dziecka i prawne dla lekarza.

Plan szkolenia pokrywa się ze sprawdzonym w praktyce schematem stopniowego wprowadzania kursantów w metodykę badania oraz uwzględnia ćwiczenia praktyczne na profesjonalnych fantomach (Infant Hip Sonography Training Phantom), a także wykonywanie badań stawów biodrowych noworodków i niemowląt.

Osoby zapisane na szkolenie otrzymują: przetłumaczoną na język polski wersję podręcznika, która ułatwia zrozumienie istoty omawianych zagadnień i pozwala uporządkować przekazywaną wiedzę na temat ultrasonografii dziecięcego stawu biodrowego, zeszyt ćwiczeń oraz profesjonalny sonometr. Podczas kursu zachęcamy do wyświetlania przywiezionych sonogramów w formie cyfrowej, oraz wspólnej analizy przypadków. Na zakończenie uczestnikom przyznawane są certyfikaty potwierdzające uzyskanie punktów edukacyjnych.  

Zachęcamy również do udziału w kolacji koleżeńskiej, to doskonała okazja służąca integracji oraz wymianie doświadczeń.


ILOŚĆ MIEJSC JEST OGRANICZONA! 


Do zobaczenia w Łodzi! 


Organizator

Klinika Ortopedii i Ortopedii Dziecięcej

Centralny Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

Centrum Kliniczno-Dydaktyczne

92-213 Łódź, ul. Pomorska 251


Kompleksowa obsługa kursu

LPT GROUP Sp. z o.o.

90-520 Łódź, ul. Gdańska 126/128


Biuro organizacyjne

E-mail: biuro@graf-usg.pl

tel. 798 317 517