Szanowni Państwo,

z radością informujemy, że między 5 a 6 lutego 2023 r. odbył się II Kurs Kadawerowy Sekcji Chirurgii Ręki PTOiTr, podczas którego wnikliwie omówiono kwestie dotyczące złamań kości przedramienia i ramienia. Wydarzenie poprowadzili lekarze praktycy zajmujący się na co dzień urazami kończyny górnej – dr Maciej Piotrowski i dr Filip Dąbrowski z Katedry i Kliniki Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu GUMed.

Podczas dwudniowych zajęć praktycznych szczególną uwagę poświęcono: dostępom operacyjnym, preparowaniu tkanek miękkich, a także najczęstszym błędom i powikłaniom. 

W szkoleniu wzięli udział doświadczeni ortopedzi chcący poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności. Zajęcia teoretyczne zostały ograniczone do minimum na rzecz ćwiczeń na preparatach mrożonych. Głośne dźwięki muzyki rockowej nadawały pracy odpowiedni rytm. 

Wśród uczestników Kursu rozlosowano zaproszenie na Warsztaty Kadawerowe Arthrex Mobile Surgical Skill Lab, które odbędą się podczas Sympozjum Sekcji Chirurgii Ręki 19.05.2023 roku w Gdańsku. Laureatem został Pan dr Tomasz Gawlak.

Strona SSChR

Wszystkim obecnym serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w zajęcia, z kolei firmom ChM i WarsawLab za pomoc w organizacji wydarzenia.Z wyrazami szacunku,

dr n. med Filip Dąbrowski

Przewodniczący Sekcji Chirurgii Ręki PTOiTr


lek. Wojciech Zadura

Sekretarz Sekcji Chirurgii Ręki PTOiTr