W grudniu w Carolina Medical Center (Warszawa) odbyło się spotkanie założycielskie Sekcji Lekarzy Specjalizujących się w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu (SSORT) działającej przy Polskim Towarzystwie Ortopedycznym i Traumatologicznym. Młodzi ortopedzi z wielu regionów Polski spotkali się, aby porozmawiać na temat wyzwań i problemów, z którymi mierzą się podczas codziennej pracy i nauki w pierwszych latach swojej drogi zawodowej.

Wspólnie wybrano Zarząd Sekcji w składzie:

  • Przewodniczący – lek. Adrian Góralczyk
  • Wiceprzewodniczący – lek. Bartosz Maciąg
  • Sekretarz – lek. Justyna Napora
  • Członkowie Zarządu – lek. Wojciech Ananicz, lek. Tomasz Mrozek, lek. Jakub Sobczyk, lek. Katarzyna Warda, lek. Tomasz Wenta

Następnego dnia, dzięki uprzejmości firmy Arthrex Polska oraz merytorycznemu wkładowi prof. Marcina Waśko i lek. Bartłomieja Bobójcia, członkowie Sekcji mieli okazję zapoznać się z tematami osteotomii okolicy stawu kolanowego, leczenia uszkodzeń chrzęstnych kolana, zachowawczego leczenia uszkodzeń łąkotek z użyciem PRP i suchego igłowania oraz przećwiczyć technikę osteotomii kości piszczelowej podczas warsztatów na suchych kościach.

Kolejne spotkania zaplanowane są już na początku 2023 roku. 

Serdecznie zachęcamy lekarzy rezydentów do wypełnienia poniższej deklaracji członkowskiej. Wypełniony dokument prosimy przesłać pod adres mailowy ssort@ptoitr.pl.

Deklaracja członkowska


Zapraszamy również do zapoznania się z działalnością Sekcji na profilu facebookowym.

Przejdź do profilu