Od 1 sierpnia w Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach w pełnym wymiarze będzie działać ortopedia – poinformował w środę Urząd Miasta. Podpisano kontrakty z nowym zespołem lekarzy specjalistów, którzy zapewnią opiekę mieszkańcom Gliwic i powiatu. Uzupełniana jest również kadra lekarska w innych oddziałach szpitalnych. Według zapowiedzi gliwickiego samorządu, wszystko wskazuje na to, że do 1 października, kiedy w całej Polsce ruszy sieć szpitali, większość spraw w gliwickiej placówce będzie uporządkowana.

W ostatnim czasie Szpital Miejski nr 4 (dawny wojskowy) borykał się z problemami kadrowymi. W maju 2017 został połączony z Gliwickim Centrum Medycznym (dawnym Szpitalem nr 1). Dzięki temu połączone placówki mogły znaleźć się w ogólnopolskiej sieci szpitali jako szpital z II stopniem referencyjności.

W wyniku połączenia szpitali pracownicy uzyskali jednak prawną możliwość złożenia wypowiedzeń w terminie 7 dni. Skorzystało z tego kilku lekarzy, opuszczając z powodów płacowych dotychczasowe miejsca pracy. Szpital nr 4 nie mógł spełnić ich oczekiwań finansowych.

Od 1 sierpnia w Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach w pełnym wymiarze będzie działać ortopedia. Podpisano kontrakty z nowym zespołem lekarzy specjalistów, którzy zapewnią opiekę mieszkańcom Gliwic i powiatu.