6th Sports & Arthritis MSK Conference 15.11.2019

Szanowni Państwo, Drodzy Koledzy, 

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów diagnostyki i leczenia chorób układu mięśniowo-szkieletowego na 6th Sports & Arthritis MSK Conference, która odbędzie się w dniach 15–16 listopada 2019 roku w Poznaniu. 

Zgodnie z tradycją tej konferencji, co roku zapraszamy uczestników i wykładowców do najciekawszych i najpiękniejszych miast Polski. Poznań – od zarania istnienia Polski – był ważnym centrum kulturalnym i politycznym. Mieszko I, pierwszy odnotowany w historii władca Polan i wczesnego państwa polskiego, któremu Polanie przewodzili, zbudował jedną ze swych stałych siedzib w Poznaniu. Chrzest Mieszka I w 966 roku – decydujący moment w chrystianizacji państwa polskiego – prawdopodobnie odbył się w Poznaniu. Ponadto poznańska katedra była miejscem pochówku wczesnych władców Polski z dynastii Piastów (Mieszka I, Bolesława I, Mieszka II, Kazimierza I), a później Przemysła I i króla Przemysła II. 

W tym właśnie pięknym mieście, przez dwa dni będziemy dyskutować na temat obrazowania patologii kończyny górnej.  

Organizatorami konferencji w roku 2019 są:

Zakład Radiologii Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie, 

Katedra i Klinika Traumatologii, Ortopedii i Chirurgii Ręki Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu,

Sekcja Diagnostyki w Medycynie Sportowej Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego,

Sports and Arthritis Subcommittees of the European Society of Musculoskeletal Radiology,

Polskie Towarzystwo Barku i Łokcia.

Tegoroczna konferencja będzie wyjątkowa z uwagi na istotny udział ortopedów, których wykłady otworzą każdą sesję, i większą liczbę godzin zajęć praktycznych. Już w przeddzień konferencji, w czwartek, osoby zainteresowane – zarówno radiologów, jak i ortopedów – zapraszamy na warsztaty MR. Przy stacjach opisowych, pod nadzorem prowadzących, będziemy się uczyć interpretacji obrazów MR, zaczynając od anatomii, następnie omawiając kolejne patologie stawów kończyny górnej. W piątek i sobotę zaś, będziecie Państwo mieli przyjemność wysłuchać wielu wykładów znakomitych radiologów i ortopedów z Polski i Europy. 

Program konferencji znajdą Państwo na stronie www.mskradiology2019.pl.

Serdecznie zapraszamy!  

Z poważaniem,

Prof. dr hab. n. med. Iwona Sudoł-Szopińska i Prof. dr hab. n. med. Leszek Romanowski – przewodniczący konferencji