Techniki artroskopowej rekonstrukcji barku – kurs dla zaawansowanych 11.12.2023

Zapraszamy lekarzy do udziału w szkoleniu z zakresu artroskopii barku, które odbędzie się w dniach 11-12 grudnia 2023 r. w Klinice św. Łukasza w Bielsku-Białej. Szkolenie, które poprowadzi dr n. med. Roman Brzóska, obejmuje część teoretyczną, praktyczną oraz zajęcia w ramach operacji na żywo z możliwością bieżącego zdawania pytań prowadzącemu (live surgery).

Klinika św. Łukasza szczyci się wieloletnią tradycją organizowania szkoleń i sympozjów ortopedycznych. W naszych szkoleniach uczestniczyło już setki lekarzy. Aby dbać o ich wysoki poziom, każdego roku prosimy uczestników o wypełnienie anonimowych ankiet satysfakcji. Od wielu lat średnia ocen dla aspektów merytorycznych i organizacyjnych naszych szkoleń waha się w granicach między 4,7 do 5 na 5.

Szpital św. Łukasza, reprezentowany przez nauczyciela ESSKA dr. n. med. Romana Brzóskę, jest Akredytowanym Centrum Nauczania ESSKA.

O prowadzącym: dr n. med. Roman Brzóska, specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Specjalizuje się w chirurgii artroskopowej barku, w tym w leczeniu urazów sportowych. Prezes sekcji barkowej Europejskiego Stowarzyszenia Ortopedii Sportowej, Chirurgii Kolana i Artroskopii (ESA-ESSKA) w latach 2016-2018.

Roman Brzóska jako pierwszy w Polsce przeprowadził techniką artroskopową kostną rekonstrukcję brzegu panewki stawu ramienno-łopatkowego (przeszczep wyrostka kruczego), dotychczas wykonywaną wyłącznie metodą otwartą. Jest również autorem nowatorskiej metody leczenia przedniej niestabilności barku, tzw. BLS (ang. Between Glenohumeral Ligaments and Subscapularis) – zabiegu polegającego na rekonstrukcji kompleksu obrąbkowo-torebkowo-więzadłowego z augmentacją ścięgna mięśnia podłopatkowego.

Jest członkiem międzynarodowych stowarzyszeń ortopedycznych: ESSKA-ESA (członek zarządu, a w latach 2016-2018 – prezes), Alps Surgery Institute (ASI), SECEC-ESSE, PTOiTr, PTA, PTChR, PTBiŁ (członek zarządu).

Więcej o szkoleniu i prowadzącym można znaleźć na stronie: https://szkolenia.lukasza.pl/