Nieinwazyjne leczenie złamań kości
Czy można bezpiecznie przyspieszyć proces gojenia się kości w trudnych złamaniach? Zapraszamy na cykl wykładów z przypadkami klinicznymi z Niemiec i Polski.
Zaburzenia zrostu kostnego po przebytym złamaniu są poważnym powikłaniem i stanowią problem w odzyskaniu prawidłowej funkcji układu kostnego. Sam proces leczenia jest często kosztowny, długotrwały i wiąże się z przeprowadzeniem kilku operacji.
Zaburzenia zrostu występują u ok. 10% wszystkich złamań, szczególnie po urazach wielomiejscowych i złamaniach wieloodłamowych, a przede wszystkim u pacjentów obciążonych czynnikami ryzyka, tj. palenie papierosów, zaawansowany wiek, cukrzyca, otyłość i inne.
Liczne światowe publikacje potwierdzają skuteczność ultradźwięków w nieinwazyjnym leczeniu złamań. W przypadku świeżych złamań LIPUS (Low Intensity Puls Ultrasounds) skraca leczenie o 38%, natomiast w brakach zrostu skuteczność terapii określana jest na poziomie 86%. Istotne jest więc podniesienie polskich standardów leczenia z zastosowaniem terapii ultradźwiękowej we wspomaganiu leczenia złamań.
Wykłady przyniosą Państwu odpowiedź na pytania:
• Jak stymulować zrost kości u pacjentów trudnych?
• Jak przyspieszyć leczenie złamań?
• Jak uniknąć operacji i leczyć nieinwazyjnie?
• Czy zdecydować się na leczenie w przypadku niestabilnego zespolenia?
• Jak poprawić komfort życia pacjenta?
Odsłony programu









![[Wywiad] W prostych słowach o złożonej terapii ultradźwiękami o niskim natężeniu (LIPUS)](http://n4d.usermd.net/uploads/articles/227/featured_img/320x320/depositphotos-73265549-original-16x9.jpg)
