X Zjazd Polskiego Towarzystwa Chirurgii Ręki 20.09.2019

X Zjazd Polskiego Towarzystwa Chirurgii Ręki

20-21 września 2019r.

Drogie Kolezżanki i Koledzy,

serdecznie zapraszamy do Trzebnicy na X Zjazd Polskiego Towarzystwa Chirurgii Ręki, który odbędzie się w dniach 20 i 21 września 2019 roku. Tematami wiodącymi naszego spotkania będą głównie urazy ręki zaopatrywane na ostrym dyżurze. 

Zaszczyt zorganizowania naszego kolejnego spotkania przypadł Oddziałowi Chirurgii Ogólnej Szpitala im. Św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy.

Ośrodek trzebnicki cieszy się wieloletnim doświadczeniem w zakresie leczenia ręki urazowej. Tutaj właśnie w 1971r zespół śp. prof. R. Kocięby przeprowadził pomyślnie pierwszą w Polsce , a drugą w Europie replantację ręki, dając w ten sposób zaczątek rozwiniętego wiele lat później ”serwisu replantacyjnego” . Jego uczniom po upływie 36 lat udało się przeprowadzić pierwszą w kraju transplantację kończyny od zmarłego dawcy. Właśnie w oparciu o wieloletnie tradycje i doświadczenie naszego oddziału urazom ręki chcielibyśmy poświęcić w programie Kongresu najwięcej uwagi. 

Wierzymy, że kolejny Zjazd PTChR będzie znakomitą platformą dla wymiany doswiadczeń zawodowych , podtrzyma tradycję wielkiego święta naszego środowiska i będzie okazją do dalszego zacieśniania łączących nas więzi.

Miejsce obrad – Hotel Trzebnica ,zlokalizowany jest zaledwie 500 m od kompleksu klasztornego oraz bazyliki, w której zobaczyć można przepiękny barokowy grobowiec św Jadwigi Śl oraz równie piękne obrazy „śląskiego Rubensa” –Wilmanna.

Komfort dojazdu do Trzebnicy zapewnia połączenie autostradowe (S5) z Wrocławia i Poznania jak również połączenie kolejowe z dworca głównego we Wrocławiu.

Drogie koleżanki i koledzy do zobaczenia w Trzebnicy

 

prof. dr hab. n. med.

Jerzy Jabłecki

 

dr n. med.

Ahmed Elsaftawy

 

Zapraszamy na stronę:

www.achr.pl