XIV Bielskie Sympozjum Ortopedyczne, Shoulder MasterClass Workshops – What Could Go Wrong 23.05.2019

Szanowni Państwo,
pragnę serdecznie Państwa zaprosić na kolejną edycję naszych bielskich spotkań poświęconych chirurgii barku i związanych z nią problemów –
XIV Bielskie Sympozjum Ortopedyczne, Shoulder MasterClass Workshops – What Could Go Wrong. 
Tegoroczne spotkanie poświęcone będzie dyskusji nad trudnymi przypadkami, z jakim spotykamy się w naszej codziennej pracy. W szczególności chcielibyśmy skupić się na:
– leczeniu trudnych przypadków  niestabilności barku,
– masywnych uszkodzeń stożka rotatorów i algorytmach postępowania w ich leczeniu,
– powikłaniach pooperacyjnych w leczeniu chirurgicznym barku.
Dodatkowym tematem, który omówimy z zaproszonymi ekspertami będzie bark w sportach rzutowych. 
Podczas naszego kolejnego spotkania nie zabraknie również tradycyjnego elementu od lat wyróżniającego nasze bielskie spotkania – transmisji zabiegów z sali operacyjnej. Nasze spotkanie odbędzie się w nowopowstałym kompleksie hotelowym – Golden Tulip Magnus. 
Pierwszy i drugi dzień konferencji poświęcony będzie w całości zagadnieniom leczenia schorzeń barku. Trzeciego dnia, dla osób  zainteresowanych, odbędą się warsztaty „Psychologia kontaktu z pacjentem – co może pójść źle a wcale nie musi?”.
Kontynuując inną z tradycji naszych spotkań, do udziału w konferencji gorąco zapraszamy również lekarzy z zagranicy, specjalistów w zakresie chirurgii narządu ruchu, którzy podzielą się z innymi uczestnikami swoimi doświadczeniami w leczeniu najtrudniejszych przypadków. Konferencja odbędzie się we współpracy z portugalskim towarzystwem artroskopowym pod przewodnictwem Nuno Gomes’a. Zaprzyjaźnieni ortopedzi z Portugalii podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie chirurgii barku.

dr n. med. Roman Brzóska
Przewodniczący Komitetu Naukowego

http://www.ortopedia-beskidy.pl/