Współczesne poglądy w ortopedii, traumatologii narządu ruchu i rehabilitacji – co rezydent i specjalista wiedzieć powinni 24.11.2017

Data: 24 listopada 2017 roku
Miejsce: Centrum Kongresowo-Dydaktyczne Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, ul. Przybyszewskiego 37A

Koleżanki i Koledzy,

serdecznie zapraszam na Sympozjum z cyklu „Wiktora Degi Ortopedia i Rehabilitacja”. Tegoroczne spotkanie – „Współczesne poglądy w ortopedii, traumatologii narządu ruchu i rehabilitacji – co rezydent i specjalista wiedzieć powinni” pozwoli na omówienie problemów różnorodnych tematycznie.

Podczas jednodniowego spotkania poruszymy zagadnienia dotyczące diagnostyki i leczenia chorób kręgosłupa, traumatologii narządu ruchu, a także przybliżymy współczesne poglądy na zmiany przeciążeniowe kończyn dolnych u biegaczy. Szczególnie ten ostatni temat jest godny zarekomendowania, bo przecież zwiększająca się aktywność społeczeństwa ma swoje dobre, ale niestety także i złe strony. Jako ortopedzi, spotykając się z tym coraz częściej, musimy wiedzieć jak temu zaradzić. Z pewnością ciekawa będzie także sesja „endoprotezowa”, podczas której największe autorytety z naszego środowiska podzielą się swoją wiedzą ujętą pod tytułem „Gorące problemy chorób stawu biodrowego”.

Liczę na żywe zainteresowanie i liczny udział w Sympozjum, i tradycyjnie już zapraszam do Poznania 24 listopada 2017 roku.

Z poważaniem,
Prof. dr hab. n. med. Jacek Kruczyński 
Przewodniczący Komitetu Naukowego i Organizacyjnego

Szczegółowe informacje i rejestracja na stronie: http://www.ortopediapoznan2017.pl/